page_banner

Cariere

Cariere:

Santai Science oferă o gamă largă de oportunități pentru angajații motivați care împărtășesc entuziasmul și angajamentul nostru față de inovație, calitate și servicii pentru clienți.Lucrăm pentru a ne asigura că produsele și serviciile noastre sunt sustenabile pentru viitor.Dacă sunteți interesat de această oportunitate, vă rugăm să contactați echipa noastră de resurse umane:hr@santaisci.com

Manager de aplicații și cercetare și dezvoltare Chimist-Lab
Aplicații, testare, cercetare și dezvoltare, suport tehnic, lucru la Santai Science Inc.
Locație: Montréal, Canada

Carieră

Descriere a pozitiei:

Chimistul de aplicații este responsabil pentru pașii de control al calității și testare, participă la cercetare și dezvoltare și, de asemenea, implică asistență pre- și post-tehnică de vânzări pentru Santai Science Inc. Include, de asemenea, dezvoltarea de metode de promovare, sprijinire a vânzărilor în primul rând de instrumente, instrumente și instrumente de purificare Santai. coloane.
Acest lucru poate implica colaborare cu universități, dezvoltarea de metode în laboratorul nostru situat în Montréal, Canada și deplasarea la dealeri și la site-urile clienților pentru a ajuta la instalare și instruire.
Această poziție oferă, de asemenea, îndrumări și sprijin pentru colaboratorii științifici și evenimentele care au ca rezultat utilizarea și publicarea produselor Santai pe piețe noi și în noi domenii de aplicare.Laboratorul de aplicații de la Montreal lucrează în coordonare și colaborare cu laboratorul nostru de aplicații din Changzhou, China.

Atribuții esențiale ale postului:
● Dezvoltarea de teste de purificare, QC și noi metode în laboratoarele noastre, cu o varietate de mostre și coloane utilizate, pentru a evalua și recomanda produsele Santai potrivite pentru distribuitorii și scopul clienților și în conformitate cu inițiativele de marketing.
● Gestionați colaborările cu mediul academic și conturile pentru a utiliza produsele noastre în proiectele lor.Definiți proiectul, definiți suportul și apoi raportați rezultatele într-un mod pe care marketingul îl poate folosi pentru a genera mai multe vânzări și interes.
● Instruiți clienții și dealerii, reprezentanții de teren și alți colegi cu privire la tehnici eficiente de pregătire a probelor, precum și la utilizarea platformelor sistemului de purificare Santai.
● Călătoriți cu reprezentanți locali și dealeri internaționali, de asemenea, călătorii independente către conturile clienților, sprijinind evaluările utilizatorilor finali și implementarea soluțiilor noastre.
● Comunicați cu clienții, dealerii, reprezentanții de teren și/sau colegii de muncă prin prezentări telefonice, scrise și orale, în ceea ce privește aplicațiile realizate de dvs., precum și de alții.
● Preluați apelurile primite la întrebările aplicațiilor de la 1 punct sau efectuați apeluri ulterioare pentru reprezentanți, după cum este necesar pentru orice manieră tehnică.
● Calitatea de membru și participarea la grupuri comerciale, cum ar fi ACS, CPHI, AACC, Pittcon, Analitica, AOAC etc., este încurajată să creeze o rețea eficientă.
● Participați și reprezentați pe Santai la târguri cheie, lucrând la stand, prezentând rezultate și răspunzând la întrebări tehnice.
● Evaluați potențialele produse și oferiți input pentru dezvoltarea de noi produse.
● Asistați reprezentanții noștri de service și de vânzări, după cum este necesar, pentru a se pregăti pentru asistență pe teren la evenimente și demonstrații, inclusiv localizarea și ambalarea accesoriilor și sistemelor de purificare.
● Colaborarea cu echipele de proiect, menținând în același timp urmărirea proiectelor cu reperele și garanțiile actuale și planificate.
● Poate îndeplini alte sarcini după cum este necesar.

Cerințe de cunoștințe și abilități:
● Abilitățile analitice necesare includ cunoștințe solide de cromatografie Flash și HPLC.
● Experienta puternica in chimie cu experienta in purificarea flash.
● Trebuie să înțeleagă chimiile și mecanismele de pregătire, inclusiv fazele pe bază de silice și polimeri și procesarea cartuşelor, cu utilizarea diferitelor instrumente de purificare.
● Trebuie să fie capabil să prioritizeze munca în fiecare zi în funcție de nevoile Managerului de Suport de Vânzări pentru a atinge atât obiectivele comerciale pe termen scurt, cât și pe termen lung.
● Capacitatea de a utiliza PowerPoint, Word și alte programe pentru a pune rezultate în postere și prezentări, folosind șabloane Santai.
● Trebuie să vorbească clar (engleză) și să fie capabil să comunice rezultatele în mod eficient atât în ​​grupuri mici, cât și în grupuri mari, într-o manieră profesională.
● Trebuie să aibă o etică de lucru puternică orientată spre proiect și să poată lucra ocazional în weekend și seara dacă sunt necesare termene limită.
● Trebuie să fie organizat și să aibă o mare atenție la detalii.

Educație și experiență:
● Un doctorat în chimie/cromatografie cu experiență semnificativă (se preferă diplomă avansată.).
● Trebuie să vorbească și să scrie fluent engleză și franceză (vorbește/scrie mandarin este un bonus).

Cerințe fizice:
● Trebuie să poată ridica 60 de lire sterline
● Trebuie să poată sta în picioare perioade semnificative de timp într-un mediu de laborator sau de expoziție comercială.
● Trebuie să fie capabil să lucreze cu substanțe chimice și solvenți obișnuiți de laborator.
● Trebuie să poată călători cu avionul și cu mașina în SUA, Canada și în străinătate.

Călătorie necesară:
● Călătoria va varia după cum este necesar ~20 până la 25% călătorie cu avionul și/sau este necesară conducerea.În mare parte interne, dar pot fi necesare unele călătorii internaționale.Trebuie să poată călători în weekend și să lucreze până târziu atunci când este necesar.
● Pentru a îndeplini această muncă cu succes, o persoană trebuie să fie capabilă să îndeplinească fiecare îndatorire esențială în mod satisfăcător.Cerințele enumerate mai sus sunt reprezentative pentru cunoștințele, abilitățile și/sau abilitățile necesare.