page_banner

Кариери

Кариери:

Santai Science предлага широка гама от възможности за мотивирани служители, които споделят нашия ентусиазъм и ангажимент към иновациите, качеството и обслужването на клиентите.Ние работим, за да гарантираме, че нашите продукти и услуги са устойчиви за бъдещето.Ако се интересувате от тази възможност, моля свържете се с нашия HR екип:hr@santaisci.com

Мениджър химик-лаборатория по приложения и научноизследователска и развойна дейност
Приложения, тестване, R&D, техническа поддръжка, работа в Santai Science Inc.
Местоположение: Монреал, Канада

кариера

Описание на позицията:

Химикът по приложенията е отговорен за QC и стъпките на тестване, участва в научноизследователската и развойна дейност и също така включва пред- и след-техническа поддръжка за продажби за Santai Science Inc. Той също така включва разработване на методи за насърчаване, подпомагане на продажбите предимно на инструменти за пречистване на Santai, инструменти и колони.
Това може да включва съвместна работа с университети, разработване на методи в нашата лаборатория, разположена в Монреал, Канада, и пътуване до дилъри и сайтове на клиенти, за да помогнем с инсталирането и обучението.
Тази позиция също така предоставя насоки и подкрепа за научни сътрудници и събития, които водят до използването и публикуването на продуктите на Santai на нови пазари и в нови области на приложение.Лабораторията за приложения в Монреал работи в координация и сътрудничество с нашата лаборатория за приложения в Чанжу, Китай.

Основни длъжностни задължения:
● Разработване на тестове за пречистване, QC и нови методи в нашите лаборатории, с различни проби и използвани колони, за да оценим и препоръчаме продукти на Santai, подходящи за целите на дистрибуторите и клиентите и в съответствие с маркетинговите инициативи.
● Управлявайте сътрудничеството с академичните среди и акаунти, за да използвате нашите продукти в техните проекти.Дефинирайте проект, дефинирайте поддръжка и след това докладвайте резултатите по начин, който маркетингът може да използва, за да генерира повече продажби и интерес.
● Обучете клиенти и дилъри, представители на място и други колеги за ефективни техники за подготовка на проби, както и за използването на платформи за пречистваща система Santai.
● Пътуване с местни представители и международни дилъри, както и независимо пътуване до клиентски акаунти, подпомагане на оценките на крайните потребители и прилагането на нашите решения.
● Комуникирайте с клиенти, дилъри, представители на място и/или колеги чрез телефон, писмени и устни презентации, относно работата по приложенията, извършена от вас, както и от други.
● Приемайте входящи обаждания по въпроси за приложения от 1-точка или правете последващи обаждания за представителите, ако е необходимо за всякакви технически маниери.
● Членството и участието в търговски групи като ACS, CPHI, AACC, Pittcon, Analitica, AOAC и т.н. се насърчават за ефективна работа в мрежа.
● Посещавайте и представлявайте Santai на ключови търговски изложения, работейки на щанда, представяйки резултати и отговаряйки на технически въпроси.
● Оценявайте потенциални продукти и предоставяйте информация за разработването на нови продукти.
● Съдействайте на нашия сервиз и вътрешни търговски представители, ако е необходимо, за да се подготвят за поддръжка на място при събития и демонстрации, включително локализиране и опаковане на аксесоари и системи за пречистване.
● Сътрудничество в екипи по проекти, като същевременно поддържате проследяване на проекта с текущи и планирани етапи и обезпечение.
● Може да изпълнява други задължения, ако е необходимо.

Изисквания за знания и умения:
● Необходимите аналитични умения включват добри познания по Flash и HPLC хроматография.
● Силна химическа подготовка с опит във флаш пречистването.
● Трябва да разбира химията и механизмите на подготовката, включително фази на основата на силициев диоксид и полимери и обработка на патрони, с използване на различни инструменти за пречистване.
● Трябва да може да приоритизира работата на ежедневна база според нуждите на мениджъра за поддръжка на продажбите, за да постигне както краткосрочни, така и дългосрочни търговски цели.
● Може да използва PowerPoint, Word и други програми за поставяне на резултати в постери и презентации, използвайки шаблони на Santai.
● Трябва да говори ясно (английски) и да може ефективно да съобщава констатациите както на малки, така и на големи групи, по професионален начин.
● Трябва да има силна работна етика, ориентирана към проекта, и да може от време на време да работи през почивните дни и вечер, ако са необходими крайни срокове.
● Трябва да бъде организиран и да има голямо внимание към детайла.

Образование и опит:
● Докторска степен по химия/хроматография със значителен опит (за предпочитане е висша степен).
● Трябва да говори и пише свободно английски и френски (говорете/пишете мандарин е бонус).

Физически изисквания:
● Трябва да може да вдигне 60 паунда
● Трябва да може да стои за значителни периоди от време в среда на лаборатория или търговско изложение.
● Трябва да може да работи с обикновени лабораторни химикали и разтворители.
● Трябва да можете да пътувате със самолет и с кола в САЩ, Канада и в чужбина.

Изисква се пътуване:
● Пътуването ще варира в зависимост от необходимостта ~20 до 25% са необходими пътувания по въздух и/или шофиране.Предимно вътрешни, но може да са необходими някои международни пътувания.Трябва да може да пътува през уикендите и да работи до късно, когато е необходимо.
● За да изпълнява успешно тази работа, човек трябва да може да изпълнява задоволително всяко основно задължение.Изискванията, изброени по-горе, са представителни за необходимите знания, умения и/или способности.