Флеш хроматографија систем
Колона за блиц
купуваат
Флеш хроматографија систем
Колона за блиц
X

ние ќе ви обезбедиме
секогаш добивајнајдобри резултати.

Добијте бесплатни примероциGO
Santai Science е сестринска компанија на Santai Technologies основана во 2018 година. Со седиште во Монтреал, Канада, Santai Science е одговорна за развој и производство на алатки и услуги за сепарација и прочистување за домашните и меѓународните пазари.
дознајте повеќе за компанијата
производ-артикал

истражуваат нашитеглавни производи

Обезбедуваме целосен опсег на едношалтерски флеш-хроматографија.

Обезбедуваме квалитет
производи

 • ФЛЕШ ХРОМАТОГРАФИЈА СИСТЕМ
 • БЛЕС КОЛОНА

Покрај основната функција на одвојување и прочистување, машината SepaBean™ е нов тип на Flash хроматографија систем со иновативни пристапи за учење технологија и споделување знаење.

Колоните SepaFlash™ се одлични алтернативи на другите блиц колони достапни на пазарот бидејќи ги нудат следните предности.

Сервис

ние ќе се погрижиме секогаш да добивате
најдобри резултати.

најновоБелешки за апликација

 • AN-SS-007-Повторно употребливи Santai SepaFlash™ Руби серии на колони Извршени раздвојување до 100 пати
  AN-SS-007-Повторно употребливи Santai SepaFlash™ Руби серии на колони Извршени раздвојување до 100 пати
 • AN-SS-006 Одвојување на CBD и THC со SepaFlash™ сферични C18 колони
  AN-SS-006 Одвојување на CBD и THC со SepaFlash™ сферични C18 колони
 • AN-SS-005 Развој на метод на екстракција за канабидиолска киселина од Cannabis sativa L. Користење на системи за флеш хроматографија SepaBean™
  AN-SS-005 Развој на метод на екстракција за канабидиолска киселина од Cannabis sativa L. Користење на системи за флеш хроматографија SepaBean™

штовелат луѓето

 • Je fais mes purifications avec les colonnes et ça se passe super bien !J'obtiens de belles séparations avec de bonnes résolutions, ce qui facilite grandement l'isolation des produits.Bien satisfait de ces colonnes !
  Maxime Côté истражувачки соработник Од Sygnature Discovery
  Je fais mes purifications avec les colonnes et ça se passe super bien !J'obtiens de belles séparations avec de bonnes résolutions, ce qui facilite grandement l'isolation des produits.Bien satisfait de ces colonnes !
 • Честитки за Santai Science за нивната 20-годишнина!Нашата лабораторија широко ја користи технологијата SepaBean на Santai во изминатите две години и таа беше клучна во развојот на нашите истражувачки програми.
  Метју ДеВит, д-р. Од SixRing™ Inc.
  Честитки за Santai Science за нивната 20-годишнина!Нашата лабораторија широко ја користи технологијата SepaBean на Santai во изминатите две години и таа беше клучна во развојот на нашите истражувачки програми.
 • Ça va super bien avec la machine, nous obtenons des séparations de très bonne qualité.Ça faisait longtemps que nos séparations n'avaient pas été aussi belles.
  Јасмин Бачанд Од Универзитетот во Шербрук
  Ça va super bien avec la machine, nous obtenons des séparations de très bonne qualité.Ça faisait longtemps que nos séparations n'avaient pas été aussi belles.
 • Лоренс Дубе Менаџер на лабораторија на единицата за откривање лекови на Институтот за истражување во имунологија и рак (IRIC)
  „Santai Science има извонредна услуга за клиентите што ја негуваме од почетокот на нашата соработка во октомври 2021 година. Тие навистина ги разбираат нашите потреби и постојано се во контакт лично лично, што е многу ценето овие денови. Тие исто така имаат многу конкурентни цени и нашите истражувачи го сакаат квалитетот на нивните производи во нивните секојдневни истражувачки активности. Како менаџер во лабораторија, мило ми е што не морам да пазарувам за да ја најдам најдобрата вредност за нашите пари во однос на производите од силика, го најдов со Сантаи! Честитки за Santai Sciences 20-годишнината и нека иднината има уште повеќе успеси!“
 • Нашиот систем за прочистување Santai стана суштински инструмент во лабораторијата.Без разлика дали е во обратна или нормална фаза, можно е да се прочистат соединенијата брзо и ефикасно!
  Луис-Дејвид Гуај, кандидат за докторат Од Универзитетот Лавал
  Нашиот систем за прочистување Santai стана суштински инструмент во лабораторијата.Без разлика дали е во обратна или нормална фаза, можно е да се прочистат соединенијата брзо и ефикасно!
 • Флеш касетите Santai се фантастични.Ги користам секој ден во нашата лабораторија веќе една година.Тие се ефективни по одлична цена!
  Енди Јин Од групата на д-р Гонзало Коза на Универзитетот Мекгил
  Флеш касетите Santai се фантастични.Ги користам секој ден во нашата лабораторија веќе една година.Тие се ефективни по одлична цена!
 • Ние користевме претходно спакувани колони од Сантаи за многу од нашите секојдневни прочистувања и нашите хемичари беа многу задоволни од квалитетот на нивните производи.
  Водач на тимот од Quang To Chemistry Од Dalriada Drug Discovery
  Ние користевме претходно спакувани колони од Сантаи за многу од нашите секојдневни прочистувања и нашите хемичари беа многу задоволни од квалитетот на нивните производи.

Прашање за ценовник на дистрибутер

Од своето основање, нашата фабрика развива производи од прва светска класа со почитување на принципот на квалитет на прво место.Нашите производи се здобија со одлична репутација во индустријата и вредна доверба меѓу новите и старите клиенти.

поднесете сега

најнововести и блогови

Гледај Повеќе
 • ACS

  Santai Science на ACS есен 2023 година на 13-17 август

  Кога: 13-17 август 2023 година Каде: Бут #1154 Moscone Centre 747 Howard St, San Francisco, CA 94103 Со нетрпение очекувам да ве видиме ...
  Прочитај повеќе
 • Mark_Lautens_Formal

  Santai Science SepaBean машина Т и колони а...

  Santai Science продолжува со својот придонес за научниот напредок.Честитки за Ау...
  Прочитај повеќе
 • 59

  Конгрес во INRS – INST ITUT ARMAND FRAPP...

  Кога: четврток, 23 февруари 2023 година од 11:00 до 13:00 часот Каде: Hall d'entrée 531 Boulevard ...
  Прочитај повеќе